pénztárca kímélő megoldások

NemzetiSport hírek  Sport

2017. április 29, szombat

00:04  Tenisz: Babosék nem jutottak döntőbe Isztambulban [3 óra 1 perce]
  Babos Tímea egyesben már korábban kiesett, párosban azonban csak pénteken, a döntő kapujában búcsúzott az isztambuli salakpályás női tenisztornától.

2017. április 28, péntek

23:42  Sznúker-vb: Selby fordított, majd Ting egyenlített [3 óra 23 perce]
  Három szakasz után teljesen döntetlenre áll a címvédő Mark Selby és a kínai Ting Csün-huj (angolul Ding Junhui) meccse a sheffieldi sznúker-világbajnokság elődöntőjében. A másik ágon a korábbi négyszeres bajnok John Higgins meggyőző teljesítménnyel vezet.
23:31  NS Hosszabbítás: "Legyünk pozitívak!" - Bodrogi László [3 óra 34 perce]
  A Nemzeti Sport szombati számában megjelenő Hosszabbítás-mellékletből ajánljuk:
23:09  Eurofutball: itt a 8. bajnoki cím sorozatban, irány a BL-főtábla! [3 óra 56 perce]
  A Luzern otthonában péntek este aratott 2-1-es győzelmével a Basel sorozatban nyolcadszor is megnyerte a svájci labdarúgó-bajnokságot.
22:46  NS: nézők és győzelmek sem kellenek a sikerhez - szombat [4 óra 19 perce]
  A Nemzeti Sport szombati számából ajánljuk:
22:20  Ligue 1: a Lyon győzelmével feljött a negyedik helyre [4 óra 45 perce]
  Az Olympique Lyon 2-1-re nyert az Angers otthonában a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 35. fordulójában, ezzel jelenleg feljött a negyedik helyre.
22:04  Curling: kikaptunk a 16 között, nincs kvóta a vegyes páros vb-n [5 óra 1 perce]
  A Palancsa Dorottya, Kiss Zsolt duó pénteken 8-6-ra kikapott a cseh Zuzana Hájková, Tomas Paul kettőstől a kanadai Lethbridge-ben zajló olimpiai kvalifikációs vegyes páros curling-világbajnokság nyolcaddöntőjében, így biztosan nem szerzett kvótát a 2018-as, pjongcsangi téli olimpiára.
22:04  La Liga: a Villarreal sikerével indult a forduló [5 óra 1 perce]
  A Villarreal 3-1-re legyőzte hazai pályán a Gijónt a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójának nyitó mérkőzésén.
22:04  Serie A: a 89. percben úszott el a Juventus győzelme [5 óra 1 perce]
  Megszakadt a Juventus győzelmi sorozata: az éllovas "zebrák" fordulatos mérkőzésen 2-2-es döntetlenre végeztek az Atalanta otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójának péntek esti nyitányán.
21:42  Bundesliga: sokkoló Schalke, idegenben verte a Leverkusent [5 óra 23 perce]
  A Schalke 4-1 legyőzte idegenben a Bayer Leverkusent a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójának nyitó mérkőzésén.
21:11  Hoki-vb: Dél-Korea drámai meccsen jutott fel az élvonalba [5 óra 54 perce]
  Ausztria mellett Dél-Korea jutott fel a legjobbak közé a divízió 1/A-s jégkorong-világbajnokságon, miután az utoklsó mecscen szétlövéssel 2-1-re legyőzte a házigazda Ukrajnát.
21:04  Szombati sportműsor: topligák, NB I, kézi BL, Formula-1 [6 óra 1 perce]
  Az éllovas Honvéd a Gyirmótot, a Videoton a Debrecent fogadja, a Vasas a Diósgyőrhöz látogat a labdarúgó NB I pillanatnyi dobogósai közül. A topligák szombati programját a spanyol és a német fényesíti sztárcsapatokkal, nézhetünk bajnoki és nemzetközi kézilabdameccseket, Formula-1-et - ne is szaporítsuk a szót: íme, a kiemelkedő sportesemények és -közvetítések szombati étlapja!
20:57  Légiósok: szörnyű sérülés Bőle Lukácsék meccsén - fotók [6 óra 8 perce]
  Branko Grahovac kapus súlyos bokasérülése tette szomorúvá Bőle Lukács (CSM Iasi) csapatának mérkőzését péntek este a román labdarúgó-bajnokságban.
20:20  Videó: a Chape játékosa rossz helyen nyúlkált, kiállították [6 óra 45 perce]
  A Libertadores-kupa csoportkörének negyedik fordulójában a brazil Chapecoense 3-0-s vereséget szenvedett az uruguayi Club Nacional ellen. A repülőgép-tragédia miatt világszerte ismertté vált klubból két játékost is kiállítottak - Rossi egy egészen bizarr jelenettel érdemelte ki az övét.
20:09  Pool: Klopp elárulta, kit szerződtetne a Realból és a Barcából [6 óra 56 perce]
  Jürgen Kloppal, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Liverpool menedzserével a Marca készített interjút, amelyben a német szakember arra a kérdésre is választ adott, hogy ki lenne az az egy-egy játékos, akit leigazolna a Real Madridból, illetve a Barcelonából.
20:04  Férfi kézi NB I: az Orosháza végig vezetve nyert Cegléden [7 óra 1 perce]
  Az Orosháza végig vezetve győzött a Cegléd otthonában a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén. A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak montenegrói jobbátlövője, Ivan Perisics volt tíz góllal.
19:53  F1: Massa szerint Valentino Rossi a követendő példa [7 óra 12 perce]
  Felipe Massa, a Williams Formula-1-es csapat brazil pilótája nem tervezi, hogy a szezon végén befejezi a pályafutását.
19:53  Női kosár NB I: nem lesz harmadik meccs a 7. helyért [7 óra 12 perce]
  A ZTE szerezte meg a hetedik helyet a női kosárlabda NB I-ben, miután a helyosztó második mérkőzésén, idegenben is legyőzte a Vasast.
19:42  Úszás: Hosszú és Verrasztó Dávid is nyert Amiens-ben [7 óra 23 perce]
  Több első helyet is szereztek a magyar úszók pénteken a Golden Tour elnevezésű, 50 méteres medencébe kiírt franciaországi körverseny harmadik, befejező állomásán, Amiens-ben.
19:42  F1: Hamilton reagált Vettel nyilatkozatára [7 óra 23 perce]
  Sebastian Vettel, a Ferrari versenyzője az Orosz Nagydíj első két szabadedzését követően azt nyilatkozta, hogy a Mercedes pénteki teljesítménye nem a valós erejüket mutatja, és a német istálló egyelőre "altat". Lewis Hamilton ezt nem hagyta szó nélkül.
19:20  Női kézi NB I: fontos meccset nyert meg Óváron a Budaörs [7 óra 45 perce]
  A bennmaradás szempontjából kulcsfontosságú győzelmet aratott a Budaörs a Mosonmagyaróvár otthonában a női kézilabda NB I-ben.
19:20  U18: a törököket is legyőzte a magyar válogatott [7 óra 45 perce]
  Az ötödik helyen zárta a Szlovákia-kupát a magyar U18-as labdarúgó-válogatott, miután a pénteki helyosztón 1-0-ra legyőzte Törökországot.
19:20  Női kosár NB I: nyert a Sopron, már csak egy lépés a címvédés [7 óra 45 perce]
  A Sopron hazai pályán 66-62-re legyőzte az alapszakaszgyőztes Szekszárdot a női kosárlabda NB I döntőjének péntek kora este megrendezett második mérkőzésén, és egy lépésre került attól, hogy megvédje bajnoki címét.
18:42  MOB: 32-en pályáznak a tisztújító közgyűlésen [8 óra 23 perce]
  Hárman pályáznak a Magyar Olimpiai Bizottság elnöki posztjára, továbbá 29-en alelnöknek, elnökségi tagnak, vagy a MOB Felügyelő Bizottságába. Összesen 32 pályázat érkezett az április 27-ei határidőig a MOB május 2-ai éves rendes, egyben tisztújító közgyűlésére - olvasható a mob.hu-n.
18:42  Videó: ilyen van? Anyát és fiát mutatta a csókkamera! [8 óra 23 perce]
  Az észak-amerikai profiligákban teljesen megszokott, hogy az időkérések, szünetek alatt a csókkamerával szórakoztatják a közönséget. A Milwaukee Bucks-Toronto Raptors párharc hatodik mérkőzésén azonban egészen meglepő hibát vétett az operatőr, hiszen egy édesanyát és annak fiát találta meg. Amint az érintettek meglátták, mi a helyzet, mindketten heves tiltakozásba kezdtek… Videó!
18:04  MU: három meccsről tiltották el az Agüerót lefejelő Fellainit [9 óra 1 perce]
  Marouane Fellaini, a Manchester United labdarúgója három mérkőzésre szóló eltiltást kapott, amiért csütörtökön a Manchester City elleni bajnoki rangadón (0-0) piros lapot kapott Sergio Agüero lefejeléséért.
17:46  Futsal BL: Ricardinho elintézte, Dróthék a bronzért meccselnek [9 óra 19 perce]
  Nem jutott a döntőbe Dróth Zoltán csapata, a Kajrat Almati a futsal Bajnokok Ligájában, miután az elődöntőben 3-2-re kikapott a spanyol Intertől.
17:31  Ítéletre várva: akasztói kényszerlakásán látogattuk meg Stadler Józsefet [9 óra 34 perce]
  Első fokon öt év börtönbüntetésre ítélte március elején költségvetési csalás és magánokirat-hamisítás miatt a Kecskeméti Törvényszék Stadler Józsefet - az ügynek nincs köze a stadionnal kapcsolatos tevékenységéhez. Később a vállalkozó bejelentette, visszavásárolta akasztói stadionját. A 66 éves üzletemberrel egykori sikerei színhelyén találkoztunk, beszélgettünk vele az NB I-es csapat emlékeiről, húszéves barátnőjéről és arról, hogy is áll a stadionvétel ügye. Ő maga tisztázta, még 46 millió forint hiányzik hozzá.
17:31  Röplabda: Hosszú távú szponzori megállapodást kötött az MRSZ [9 óra 34 perce]
  Hosszú távra szóló szponzori megállapodást írt alá a Magyar Röplabda Szövetség (MRSZ) és a sportburkolatokat gyártó Gerflor csütörtökön Győrben.
17:20  Hoki-vb: Ausztria kiütötte a lengyeleket, és biztosan feljutott [9 óra 45 perce]
  Ausztria simán, 11-0-ra kiütötte a lengyel válogatottat a Kijevben zajló divízió 1/A jégkorong-világbajnokságon, ezzel az osztrákok jövőre már biztosan egy osztállyal feljebb szerepelnek.
17:20  NB III: győzelmet érő dupla a nyugati góllövőlista vezetőjétől [9 óra 45 perce]
  Hujber Tamás duplájára alapozva a Kaposvári Rákóczi 3-1-re győzött a Videoton II vendégeként a labdarúgó NB III 29. fordulójának pénteki mérkőzésén, és feljött a Nyugati csoport tabellájának harmadik helyére.
16:53  Férfi vízi ob: elhalasztották a Miskolc és a BVSC bajnokiját [10 óra 12 perce]
  Szombaton játszotta volna a PannErgy-MVLC-MKB-Euroleasing-BVSC férfi vízilabda bajnoki párharc első mérkőzését az ötödik helyért, de a miskolci együttes fele megbetegedett, így halasztani kellett - írta a vizipolo.hu
16:42  Képek: így nézne ki az F1-csapatok futballmeze? [10 óra 23 perce]
  Természetesen a Formula-1-es pilóták körében is rendkívül népszerű sportág a futball. A pilóták közül többen az egy időben rendszeresen pályára lépő, versenyzőkből álló csapatban is pályára léptek már. Ezúttal egy Sean Bull nevű tervező képzelte el, milyen mezeket viselhetnének az F1-istállók, ha ha a körözés helyett a labdarúgást választanák.
16:20  F1: Könnyen félrevezethetnek a szabadedzések - Vettel [10 óra 45 perce]
  Sebastian Vettel szerint a Mercedes az Orosz Nagydíj pénteki 2. szabadedzésén szándékosan nem mutatta meg, hogy mit tud. A német szerint a világbajnok istálló altatott pénteken, de ennek ellentmond, hogy a Red Bull-lal szemben megmaradt Lewis Hamiltonék szokásos előnye.
16:11  Vizes-vb: ennél látványosabb imázsvideó aligha készült eddig [10 óra 54 perce]
  Vizes-vb-t olyan látványos imázsfilmmel valószínűleg még nem népszerűsítettek, mint amilyennel az idei budapesti világbajnokság szervezői most előálltak. Érdemes megnézni. Íme:
16:04  Hoki-vb: Az eredmény természetesen kudarc - Chernomaz [11 óra 1 perce]
  Rich Chernomaz szövetségi kapitány kudarcként éli meg a magyar jégkorong-válogatott szereplését a kijevi divízó 1/A-s világbajnokságon. A kanadai edző értékelte a kazahok elleni meccset és általánosságban az egész vb-t is.
15:46  F1: Remélem, amikor 75 leszek, már nem untatnak ezzel - Alonso [11 óra 19 perce]
  Fernando Alonso úgy véli, jobb lett az élete, amióta nem a Ferrarinál, hanem a McLarennél versenyez.
15:42  Debrecen: leléptek a portugálok a Loki akadémiájáról - sajtóhír [11 óra 23 perce]
  Elhagyta a Debreceni Labdarúgó Akadémiát a három portugál edző - Luis Castro, Roberto Morais és Gilberto Freitas - aki tavaly nyáron érkezett a klubhoz. A hajdupress.hu szerint a trió több ponton is összetűzésbe került a debreceni vezetőséggel, ezért ment el szűk egy év után.
15:31  EYOF: Jó úton járunk a szervezésben - Borkai [11 óra 34 perce]
  Borkai Zsolt szerint a csütörtök este zárult csapatvezetői értekezleten megerősítést kaptak, hogy jó úton halad a győri rendezésű 14. Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) szervezése.
15:20  Férfi kézi Eb-sel.: Vilovszki is bekerült a dánok elleni keretbe [11 óra 45 perce]
  A szerb származású kézilabdázó, Uros Vilovszki is bekerült a magyar válogatott keretébe, amely az olimpiai bajnok Dánia elleni Európa-bajnoki selejtezőre készül.