pénztárca kímélő megoldások

NemzetiSport hírek  Sport

2017. december 17, vasárnap

06:11  NFL: Rivers-hibák - a Chiefsé a rangadó, győzött a Lions is [20 perce]
  A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszában két mérkőzést rendeztek szombaton. A Kansas City Chiefs a rájátszásért vívott harc szempontjából is kiemelten fontos csoportrangadót nyert meg otthon a Los Angeles Chargers ellen, a vendégeknél Philip Rivers háromszor is eladta a labdát, ez döntőnek bizonyult. A Detroit Lions is csoportriválissal, a Chicago Bearsszel szemben győzött.

2017. december 16, szombat

23:17  Vasárnapi sportműsor: topligák, női kézi-vb, úszó Eb, darts-vb [7 óra 14 perce]
  A labdarúgó topligákban vasárnap pályára lép többek között a Manchester United, a Liverpool, a Barcelona, a Milan és a Juventus, Németországban pedig "magyaros" meccset rendeznek: Dárdai Pál Herthája Gulácsi Péter csapatához, a Leipzighez látogat. A Franciaország-Norvégia döntővel befejeződik a női kézilabda-világbajnokság, és - jó néhány magyar érdekeltségű versenyszámmal - véget ér az úszók rövid pályás Európa-bajnoksága is. Folytatódik a darts-vb és az NFL alapszakasza, bőséges a téli sportok kínálata. A vasárnapi tévés programban még: jégkorong, kézilabda, röplabda és sznúker.
22:46  NS: az NB I legértékesebb labdarúgói - vasárnap [7 óra 45 perce]
  A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk:
21:57  Serie A: a büntetőt rontó Roma egy ráadásban talált góllal nyert [8 óra 34 perce]
  Az olasz élvonalbeli bajnokság 17. fordulójának utolsó mérkőzésén a dobogósokhoz csatlakozni vágyó AS Roma fogadta a középmezőnyhöz csatlakozni vágyó Cagliarit. A mérkőzés 53. percében a hazaiak büntetőt hibáztak, és csak a ráadásban szerzett - és a videóbíró bevetése után megerősített - góllal sikerült a győzelmet megszerezni.
21:57  La Liga: Torres góljával nyert és második az Atlético [8 óra 34 perce]
  Az Atlético Madrid hazai pályán Fernando Torres góljával 1-0-ra legyőzte a kieső helyen álló Alavést a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójában, ezzel a Valenciát megelőzve feljött a második helyre. A Turia-parti csapat 2-1-re kikapott az Eibar vendégeként, míg a baszk derbin az Athletic Bilbao és a Real Sociedad nem bírt egymással.
21:34  Műkorcsolya: Medgyesi Fruzsina 2., Tóth Ivett 3. lett Kassán [8 óra 57 perce]
  Medgyesi Fruzsina a második, Tóth Ivett a harmadik helyen zárt a kassai Négy nemzet műkorcsolya-bajnokságon.
21:34  Darts-vb: megszületett az eddigi legnagyobb meglepetés [8 óra 57 perce]
  A 14. kiemelt holland Benito van de Pas és a 22.-ként rangsorolt angol Mervyn King is kiesett, a skót Robert Thornton viszont továbbjutott a londoni dartsvilágbajnokság első fordulójában. Az esti programban újabb két kiemelt, Jelle Klaasen (12.) és Joe Cullen (19.) búcsúzott.
21:23  Asztalitenisz: nem jutottak a négy közé a Top 12 bajnokai [9 óra 8 perce]
  A szerdán zárult Top 12-bajnokság győztesei - Szita Márton és Nagyváradi Mercédesz - nem jutottak be a legjobb négy közé a magyar asztalitenisz történetének legmagasabb összdíjazású tornáján, a Marczibányi téri Ormai László Csarnokban zajló Versenyek versenyén.
21:11  Jégkorong Erste Liga: fordítottak az Acélbikák a csíkiak ellen [9 óra 20 perce]
  A jégkorong Erste Liga szombati játéknapján az Újpest otthon 4-1-re legyőzte a Corona Brasov gárdáját, a Dunaújváros pedig 3-1-re nyert a Csíkszereda ellen.
20:50  Női röplabda NB I: óriási meglepetés Budaörsön [9 óra 41 perce]
  A Budaörs nagy meglepetésre 3:1-re legyőzte az UTE-t a női röplabda NB I szombati játéknapján. Jászberényi sikerével borította a papírformát a Gödöllő is.
20:01  Férfi kosár NB I: hatalmas csatát nyert meg a Körmend [10 óra 30 perce]
  A Körmend nagy csatában egy ponttal, 80-79-re győzött Szegeden a férfi kosárlabda NB I 11. fordulójának szombati játéknapján. A címvédő Alba Fehérvár 13 ponttal legyőzte a Jászberényt, szintén otthon nyert az Atomerőmű, a Kecskemét hosszabbításban győzött Kaposváron és idegenben örülhetett a ZTE is.
19:50  Jégkorong EBEL: a 8. percben 3-0-ra vezetett, kikapott a Volán [10 óra 41 perce]
  Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) szombati játéknapján a Fehérvár AV 19 hazai pályán 5-4-re kikapott a HCB Südtiroltól.
19:50  La Liga: három forduló, két vereség - gödörben a Valencia [10 óra 41 perce]
  A Valencia idegenben 2-1-re kikapott a remek formának örvendő Eibartól a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójában.
19:39  PL: a Manchester City eltiporta a Spurs ellenállását [10 óra 52 perce]
  Az angol labdarúgó Premier League 18. fordulójának rangadóján a Manchester City fölényes, 4-1-es győzelmet aratott a Tottenham Hotspur felett Ilkay Gündogan, Kevin De Bruyne és a duplázó Raheem Sterling góljaival; a Spurs szépítő találatát Christian Eriksen szerezte közvetlenül a lefújás előtt. A City - mely még egy büntetőt is elhibázott - sorozatban 16. bajnoki mérkőzését nyerte meg.
19:34  Bundesliga: fordított a Dortmund Szalaiék ellen [10 óra 57 perce]
  A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Borussia Dortmund hazai pályán 2-1-re legyőzte a Hoffenheimet.
19:11  Serie A: a Napoli kihasználta az Inter bukását és átvette a vezetést [11 óra 20 perce]
  Az olasz élvonal 17. fordulójának vasárnapi küzdelmei nagy meglepetéssel kezdődtek: kora délután az Udinese 3-1-re legyőzte a listavezető Intert, amivel a második Napoli előtt lehetőség adódott, hogy a Torinó otthonában győzelmet aratva a bajnoki tabella élére ugorjon. Marek Hamsík és csapattársai nem is hibáztak, könnyedén átléptek az északiakon, ráadásul a nápolyiak szlovák légiósa góljával beérte Diego Maradonát, akivel immár holtversenyben a klub legeredményesebb játékosa.
19:06  Klubvilágbajnokság: a Real Madrid itt is megvédte elsőségét [11 óra 25 perce]
  A Bajnokok Ligája után a FIFA klubvilágbajnokságán is megvédte aranyérmét a Real Madrid, a döntőben a brazil Gremiót felülmúlva egy Cristiano Ronaldo-góllal.
18:57  Rp. úszó Eb: az oroszok nyakán a zárás előtt - éremtáblázat [11 óra 34 perce]
  Hosszú Katinka két szombati aranyérmével már hétnél jár a magyar küldöttség a koppenhágai rövid pályás úszó Európa-bajnokságon. Az éremtáblát tekintve ezzel az oroszokkal holtversenyben állunk, sőt Verrasztó Evelyn ezüstérmének köszönhetően a második helyezések száma is megegyezik, de a bronzokban van egy kis lemaradás, így a második helyen várjuk a vasárnapi zárást.
18:34  Férfi vízilabda ob I: nem bírt egymással a Debrecen és a Vasas [11 óra 57 perce]
  A férfi vízilabda ob I. 9. fordulójában az A-csoportban játszották a nap meccsét: a Debrecenbe látogató Vasas 10-10-es döntetlent játszott egymással. A csoport másik találkozóján az FTC 21-8-ra verte az AVUS Szombathelyt. A B-csoportban az OSC 14-10-re győzött a Szentes otthonában - az első negyedet 6-1-re nyerte, az utolsót ugyanennyire elvesztette.
18:34  Videó: tini nindzsa teknőcök futottak be a PSG meccsére! [11 óra 57 perce]
  Mint arról beszámoltunk, a PSG 4-1-re legyőzte a Rennes-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában. Edinson Cavani a 75. percben csapata harmadik gólját ünnepelte, amikor két, tini nindzsa teknőcnek beöltözött szurkoló a játékosokkal együtt szeretett volna örülni. A futballisták vették a lapot, Kylian Mbappétól egy pacsi is érkezett!
18:17  Ligue 1: négyet vágott a PSG, Neymar mindben benne volt [12 óra 14 perce]
  A Paris Saint-Germain 4-1-re győzött a Rennes vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójának szombati játéknapján.
18:17  Férfi kézi NB I: a Fradi új edzője győzelemmel debütált [12 óra 14 perce]
  A Ferencváros hazai pályán 23-21-re megverte a Ceglédet a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján, ezzel megszerezte második győzelmét a bajnokságban. Az FTC vezetőedzőjeként ezen a mérkőzésen debütált Horváth Attila, aki Adorján Gábort váltotta a kispadon.
18:01  Rp. úszó Eb: Hosszú Katinka 50 háton is aranyérmes [12 óra 30 perce]
  Hosszú Katinka az 50 méteres hátúszás megnyerésével megszerezte a hatodik aranyérmét a koppenhágai rövid pályás Európa-bajnokságon.
17:57  Férfi kézi NB I: a Fradi megszerezte második győzelmét [12 óra 34 perce]
  A Ferencváros hazai pályán 23-21-re megverte a Ceglédet a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján, ezzel megszerezte második győzelmét a bajnokságban.
17:46  Női kosár NB I: pontrekorddal győzött a Sopron [12 óra 45 perce]
  A címvédő Sopron a várakozásoknak megfelelően fölényesen, 115-59-re győzött vendége, a Vasas Akadémia ellen a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.
17:39  PL: Manchester City-Tottenham Hotspur élőben az NSO-n! [12 óra 52 perce]
  Az angol labdarúgó Premier League 18. fordulójának rangadóján a Manchester City az Etihad Stadionban fogadja a Tottenham Hotspurt. A listavezető City 11 pontos előnnyel áll a tabella élén, győzelmi sorozata pedig immár 15 mérkőzést számlál. Vajon meg tudja-e állítani a Spurs a manchesterieket? Kövessék a találkozó alakulását a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével!
17:34  La Liga: két év után ismét gól nélküli baszk derbi [12 óra 57 perce]
  Az Athletic Bilbao és a Real Sociedad 0-0-s döntetlent játszott egymással a San Mamés Stadionban a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójának baszk derbijén.
17:11  Síugrás: Fannemel a lehető legkisebb különbséggel nyert [13 óra 20 perce]
  Anders Fannemel nyerte meg a férfi síugrók világkupaversenyét Engelbergben. A norvég mindössze egyetlen tizeddel előzte meg a német Richard Freitagot, aki második helyével növelte előnyét az összetettben.
17:11  PL: a Chelsea és az Arsenal is egy villanással nyert [13 óra 20 perce]
  A Chelsea és az Arsenal is 1-0-ra nyert az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában.
17:01  Klub-vb: Gremio-Real Madrid döntő élőben az NSO-n! [13 óra 30 perce]
  Befejeződik a klubvilágbajnokság, a nagy esélyes Real Madrid a brazil Gremióval csap össze, kövesse a mérkőzést onlive, szöveges közvetítésünk segítségével!
16:50  Rp. úszó Eb: Hosszú-arany, Verrasztó-ezüst 200 vegyesen [13 óra 41 perce]
  Hosszú Katinka arany-, Verrasztó Evelyn ezüstérmet szerzett 200 méteres vegyes úszásban a koppenhágai rövid pályás Európa-bajnokságon!
16:50  Skócia: furcsán szakadt félben László Csaba csapatának mérkőzése [13 óra 41 perce]
  Meglehetősen szokatlan módon vetett véget a játékvezető a skót másodosztályú bajnokság 17. fordulójában a harmadik helyen álló Queen of the South mérkőzésének a László Csaba edzette és listavezető Dundee United ellen.
16:46  Rp. úszó Eb: Kozma és Németh is döntős 100 gyorson [13 óra 45 perce]
  Kozma Dominik a 4., Németh Nándor a 6. legjobb idővel döntőbe jutott 100 gyorson a koppenhágai rövid pályás úszó Európa-bajnokságon.
16:39  Bundesliga: megvan az első kölni siker, nyert a Bayern is [13 óra 52 perce]
  A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában 1-0-ra nyert a bajnoki címvédő Bayern München a VfB Stuttgart otthonában, a Köln pedig az első sikerét aratta ebben a szezonban. A Schalke a 95. percben mentett pontot, a Mainz is kétgólos hátrányból állt fel.
16:17  Darts-vb: egy holland és egy angol kiemelt is kiesett [14 óra 14 perce]
  A 14. kiemelt holland Benito van de Pas és a 21.-ként rangsorolt angol Mervyn King is kiesett a londoni dartsvilágbajnokság első fordulójában.
16:06  Klub-vb: először bronzérmes a Pachuca az al-Dzsazira kiütése után [14 óra 25 perce]
  Magyar idő szerint szombat délután lejátszották a klubvilágbajnokság harmadik helyéről döntő mérkőzését, amelyen a mexikói Pachuca 4-1-re verte a korábbi MTK-edző, Henk ten Cate által irányított házigazda al-Dzsazirát, és ezzel fennállása során először szerezett érmet a tornán.
16:06  Serie A: óriási meglepetés, otthon botlott az Inter [14 óra 25 perce]
  A listavezető Internazionale hazai pályán nagy meglepetésre 3-1-re kikapott az Udinesétől az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában.
16:01  Rp. úszó Eb: Hosszú és Verrasztó 200 vegyesen döntőzik - ÉLŐ! [14 óra 30 perce]
  A rövid pályás úszó Európa-bajnokságon szombaton délután Hosszú Katinka és Verrasztó Evelyn 200 vegyesen döntőzik, a fináléba jutásért ugrik a medencébe a háromszoros olimpiai bajnokunk mellett Cseh László, Kozma Dominik, Németh Nándor, Földházi Dávid és Szilágyi Liliána is. Kövesse a szombat délutáni programot folyamatosan frissülő tudósításunk segítségével!
15:46  F1: Kvjat tehetségesebb volt, mint Gasly és Hartley - Marko [14 óra 45 perce]
  A Formula-1-ben szereplő Red Bull istálló junior programjának vezetője, dr. Helmut Marko elárulta: szezon közben menesztett Danyiil Kvjatot tehetségesebb pilótának tartja, mint a Toro Rosso jövő évi párosának tagjai - igaz, Marko szerint az orosszal a jó kezdés után valami mentális probléma akadt, amire nem leltek megoldást.
15:46  Sílövészet: Bö megint nyert, tovább zárkózott Fourcade-ra [14 óra 45 perce]
  Johannes Bö nyerte meg a férfi sílövők üldözéses világkupaversenyét Annecyben. A norvég biatlonos a pénteki, sprintben aratott győzelme után duplázott, így még közelebb jött összetettben az éllovas francia Martin Fourcade-hoz.