| |
Ezek a szavak vannak kiemelve: Családi ház építés 2012. május 21, hétfő
| 04:05
|
Még nevezhet az Év Háza pályázatra
[STOP.hu]
|
| |
Idén is várják már megépült családi- és kis társasházak építészeinek nevezését az Év Háza 2012 díjra június 11-ig, amelyet az Országos Főépítészi Iroda, a Magyar Építőművészek Szövetsége és a Magyar Építész Kamara nyílt és nyilvános pályázat keretében hirdetett meg.
|
2012. május 20, vasárnap
| 12:00
|
Családi- és kis társasházak terveit várják az Év Háza pályázatra
[Prae]
|
| |
Idén is várják már megépült családi- és kis társasházak építészeinek nevezését az Év Háza 2012 díjra június 11-ig, amelyet az Országos Főépítészi Iroda, a Magyar Építőművészek Szövetsége és a Magyar Építész Kamara nyílt és nyilvános pályázat keretében hirdetett meg.
|
| 10:45
|
Családi- és kis társasházak terveit várják az Év Háza pályázatra
[Népszava - Belpolitika]
|
| |
Idén is várják már megépült családi- és kis társasházak építészeinek nevezését az Év Háza 2012 díjra június 11-ig, amelyet az Országos Főépítészi Iroda, a Magyar Építőművészek Szövetsége és a Magyar Építész Kamara nyílt és nyilvános pályázat keretében hirdetett meg.
|
2012. május 19, szombat
| 08:15
|
Filléres nyaralók a Balaton partján: itt érdemes keresgélni
[Pénzcentrum]
|
| |
Élénkülő kereslet, stagnáló árak és visszatérő befektetők jellemzik a Balaton térségének ingatlanpiacát. Északon a panorámás, 10-15 millió forint körüli nyaralók, családi házak és telkek keresettek, míg a déli parton az új építésű vagy újszerű állapotban lévő, minimum 1,5-2 szobás lakások a legnépszerűbbek 15-20 millió forint körüli vételárban. Tavaly az ország legdrágább 10 kistérségéből 5 a tóval volt határos, a 280 ezer forintos átlagértékkel a fonyódi és a siófoki kistérség Budapestet is megelőzi.
|
2012. május 17, csütörtök
| 14:00
|
Nekünk a Balaton a Riviéra
[Gazdasági Rádió - Privátbankár.hu]
|
| |
Élénkülő kereslet, stagnáló árak és visszatérő befektetők jellemzik a Balaton térségének ingatlanpiacát. Északon a panorámás, 10-15 millió forint körüli nyaralók, családi házak és telkek keresettek, míg a déli parton az új építésű vagy újszerű állapotban lévő, minimum 1,5-2 szobás lakások a legnépszerűbbek 15-20 millió forint körüli vételárban - derül ki az OTP Ingatlanpont frissen közzétett piaci helyzetjelentéséből. Tavaly az ország legdrágább 10 kistérségéből 5 a tóval volt határos, a 280 ezer forintos átlagértékkel a fonyódi és a siófoki kistérség Budapestet is megelőzi.
|
2012. május 07, hétfő
| 06:15
|
Filléres lakópark, bukott devizahiteleseknek
[Pénzcentrum]
|
| |
Több sebből is vérzik az ócsai kormányprogram, melynek így erősen megkérdőjelezhető a szükségessége - véli Perényi Tamás DLA. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi docensével készített interjúnk második részében többek között lakóépületeink energetikai követelményeiről; a passzívház technológiáról; az ócsai Szociális Családiház-építési Programról, valamint a pályakezdő építészek lehetőségeiről faggattuk az okleveles építészmérnököt.
|
2012. május 04, péntek 2012. április 18, szerda
| 15:15
|
Panel, tégla, családi ház: ennyiért veszik a legtöbben
[Pénzcentrum]
|
| |
Átlagban 18 százalékos túlárazottság jellemzi a családi házak szegmensét az első negyedévben, míg az országos átlag a teljes használt lakóingatlanok piacán tizenhárom százalék. A fővárosban a használt téglalakások közül a 10 milliós ingatlanok voltak a legkeresettebbek az első negyedévben, a téglaépítésű házak közül Pest megyében a 16 milliós, a nyugati országrészben pedig a 14 milliós ingatlanok iránt érdeklődtek leginkább. A budapesti albérleteknél a 70-80 ezer forintos téglaépítésű lakások a legfelkapottabbak. - többek között ez derül ki az Otthon Centrum új; Lakáspiaci Tanácsadó című kiadványából.
|
2012. április 16, hétfő
| 09:30
|
Sírba száll Törökbálint Rózsadombja?
[ATV]
|
| |
Jelképesen eltemették a kertvárost a törökbálintiak. A Tükörhegyen lakók egy szomszédos lakópark építése ellen tiltakoztak így. Másfél éve próbálják elérni, hogy a több mint ezer lakás ne épüljön fel a családi házas övezetben, a beruházónak viszont érvényes engedélye van. A lakásokat már árulják is.
|
2012. április 14, szombat
| 08:15
|
Ez a luxusvilla lett az év legszebb háza +képek
[Pénzcentrum]
|
| |
A múlt építészeti örökségének megőrzése, s a fenntartható építészet hitvallása éppúgy jellemző a tavalyi év legimpozánsabb épületeire, mint ahogy a minimalista luxus, vagy éppen a jövőbe tekintő értékteremtés. Új építésű családi- és társasház; felújított vasbeton kalitka, középület s műemlék - 5 kategóriában összesen 6 győztes a 2011-es Év Homlokzata Pályázaton.
|
2012. április 12, csütörtök
| 06:00
|
A terror háza
[Hetek]
|
| |
A kulcsi ámokfutó nem bánta meg tettét, minden halálos döfést és vágást precízen vissza tud idézni, melyeket rokonain ejtett egy bozótvágó késsel. A 24 éves Horváth Csanád Jutas nagyszüleit, apját és bátyját mészárolta le múlt héten, és ha rajta múlik, akkor édesanyját és nővérét is megfosztja az élettől. A holttestek egy részét lefejezte, a többit szinte szétkaszabolta. A lapunk által megkérdezett közeli ismerősök egybehangzóan állítják, hogy a kulcsi családi tragédia előre borítékolható volt, és annak első számú felelőse szerintük Horváth Ferenc, a szélsőségesen antiszemita családfő, aki pszichoterrorjával megnyomorította rokonait.
Az értelmiségi család Budapestről költözött a Fejér megyei Kulcsra még a nyolcvanas évek derekán, abban a kiáramlási hullámban, amikor sokan kerestek élhető és olcsó zöldövezetet közel a fővároshoz. A családfő, Horváth Ferenc egyke volt, szülei - ismerőseik elmondása szerint - "nagyon intelligens, kulturált, aranyos emberek", édesapja doktori fokozattal rendelkező egyetemi tanár volt, aki sokat publikált, és tankönyvet is írt. Úgy tudni, a kulcsi ingatlant a szülők segítségével tudták megvásárolni, ám a telken álló kalyibaszerű hétvégi házba csak a fiatalok költöztek be a nemrég született Renátával. A kislány nagyszülei csak jóval később mentek utánuk Budapestről, a környék addigra felépült leghatalmasabb családi házába, amely még alig élhető, félkész állapotban volt. Ferenc ügyvédnek készült, de nem tudta elvégezni az egyetemet, a jog iránti érdeklődése azonban a későbbiekben is megmaradt.
Felesége, Horváthné Manyika egyik korábbi barátnője elmondta a Heteknek, hogy a nagyvárosokból beköltöző fiatalabb családok felforgatták az álmos falu életét: baráti kört és családcentrikus csoportokat alapítottak, melyek életében "a Feri aktívan részt vett", családja többi tagját azonban soha semmilyen rendezvényre nem vitte magával.
Környezetében ekkor még csak múló rosszullétnek gondolták, hogy a nagydarab, csaknem másfél mázsás férfi folyamatosan zavaros gondolatokkal, a magyarok isteni kiválasztottságáról szóló történetekkel traktálja őket. Bevallása szerint azért választotta Kulcsot letelepedése helyszínéül, mert ez az egyik legősibb magyar település, a letűnt aranykor bölcsője, ráadásul része a Szent András-törésvonalnak. Mindebből a meggyőződését hatalmas vehemenciával, lehengerlő stílusban képviselő férfi a szélsőjobboldali portálokról jól ismert bonyolult és illogikus filozófiai rendszert alakított ki. Nem véletlenül nevezte el legkisebb fiát (későbbi gyilkosát) Csanád Jutasnak.
Összeesküvés-elméleteiben a zsidók voltak a főgonoszok. A család életét belülről ismerő forrásunk szerint minden bajért őket tette felelőssé, és amikor csak lehetett, zsidózott, "ahogy a csövön kifért". Nem egy falugyűlésen vált nevetség tárgyává a zsidóveszélyre figyelmeztető felszólalásaival. Általában nem nyilvános, fű alatt terjesztett és sokszorosított hírleveleket, nyomtatványokat olvasgatott, melyeket nem egyszer imerőseinek is figyelmébe ajánlott. Ezek lényegében arról szóltak, hogy a magyarok Mezopotámia környékéről, a Paradicsomból érkeztek a Kárpát-medencébe, de mivel itt elbánt velük a "föld népe", nekünk kell korrigálni a méltatlan helyzetet. Nagyszabású tervében a korrekció egyik fontos állomásaként Kulcsot erdélyi családokkal kívánta benépesíteni. Ehhez azonban pénzre volt szükség, méghozzá sokra. A család egyik hölgytagjával szorosabb kapcsolatot ápoló forrásunk úgy tapasztalta, hogy a családfő világképében a "szocpolcsalás" elnevezésű pénzszerzési technika nem tűnt súlyos bűncselekménynek, sokkal inkább a magyarság megmentéséért végzett erőfeszítések szolgálatába állított lehetőségnek.
Horváth Ferenc eleinte építési vállalkozóként próbálkozott, néhány megrendelést tisztességesen teljesített is, ám egy idő után átváltott egy "könnyebb műfajra". Az ezredforduló táján több tucat szegényebb sorsú környékbelinek ígérte meg, hogy ingatlanjuk árából, plusz egy új házhoz felvehető szociálpolitikai támogatásból vadiúj társasházat épít számukra.A teljes cikk a Hetek hetilapban olvasható.
|
2012. április 05, csütörtök
Kezdőlap | Vissza | Oldal tetejére |
|